58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

KVALITEEDISTANDARD SLOVAKKIA REISIDELE

SLOVAKKIA: bussireisid

8-päevane bussireis Slovakkiasse:
Bratislava, Košice, Banska Štiavnica, Bardejov,
Čičmany maaliline küla, Bojnice loss, Spiši varemed,
Demänovska koopad, Tatra mäed, paadiga sõit Dunajeci jõel,
rahvuslik õhtusöök, veini- ja õlle degusteerimised
Reisikava:


1. päev

Tallinn Poola

Läbime lõunanaabrid Läti ja Leedu ning jõuame reisi esimesse ööbimispaika Poolas.


2. päev

Poola Slovakkia

Täna jätkame sõitu läbi Poola ja jõuame ööseks hotelli Tšehhi-Slovakkia piiri lähedale.


3. päev

Cicmany, veinid, Bratislava

Meie Slovakkia avastusretk algab idüllilisest Čičmany külast. Kõnnime mööda pitsiliste rahvusmustritega kaunistatud palkmajadega tänavaid ja naudime külaelu rahulikku kulgemist. Ehkki algselt hakkasid siinsed elanikud palkmaju lubjaga kaunistama selleks, et puitu paremini tuule ja päikese eest kaitsta, said mustritega majadest ajapikku tõelised kunstiteosed ning tänapäeval on Čičmany küla üks Slovakkia erilisemaid vaatamisväärsusi.  

Edasi sõidame viinamarjaistanduste, veinikeldrite ja suurepäraste veinide poolest tuntud Pežinoki linna lähistele. Degusteerime kõrgelt hinnatud kohalikke veine ja tutvume kiivalt hoitud veinivalmistamise saladustega.  

Pärastlõunal jõuame Bratislavasse, maailma ainsasse pealinna, mis asub kahe võõrriigi, Austria ja Ungari, piiril. Mõnusalt kompaktne Bratislava vanalinn võlub lisaks ajaloolistele majadele ka omanäoliste detailidega, nagu linnatänavaid kaunistavad pronksskulptuurid, millest kuulsaim on kanalisatsiooniaugust välja piiluv tööline Čumil. 


4. päev

pruulikoda, Bojnice loss, Banska Stiavnica

Lisaks suurepärastele veinidele on Slovakkia tuntud ka rikkaliku õllekultuuri poolest. Täna sõidamegi ajaloolisesse pruulikotta, et lasta parimatel käsitööõlledel hea maitsta ja vaadata, kuidas üks õige Slovakkia õlu valmib. 

Edasi viib tee meid Bojnice lossi. Just kui Disney muinasjutust pärit valgete ümmarguste tornidega loss asub künka otsas ja on ümbritsetud maalilise roheluse ning romantiliste vallikraavidega. Huvilistel on võimalik ka uhke palee sisemusse piiluda, et näha selle autentselt sisustatud ajaloolisi tube, luksuslikku Türgi saali ja eksootilist Hiina salongi ning jalutada mööda legendidest ja lugudest kubisevaid keskaegseid koridore.
Lõpetame päeva ühes Slovakkia paremini säilinud keskaegses linnas Banska Štiavnicas. Linna kitsaste tänavate vahel leidub mitmeid ainulaadseid atraktsioone, nagu maailma ainus Armastuse Pank, kus hoiustatakse kõige kallimat vara – armastust. Muuseumi külastajate poolt siia hoiule jäetud sentimentaalseid esemeid sisaldavatele karbikestele aga on kirjutatud Guinessi rekorditesse kantud maailma pikim armastusluuletus.5. päev

Demänovska koopad, Spisi varemed, Kosice

Hommikul ootab meid looduskauni Demänovska koobaste külastus, mis 11.kilomeetri pikkusena, on Slovakkia suurim karstiala. Seikleme mööda maagilist maa-alust jõge ja smaragdrohelisi järvi ning imetleme koopa iidsete stalagmiitide ja stalaktiiditega kaetud kuppelsaale, seinu ja lagesid. Boonusena mõjub koopa niiske ja mineraaliderohke õhk kehale teraapiliselt ja tervendavalt.
Edasi võtame suuna Spiši kindlusevaremetele. Öeldakse, et Slovakkias on kõige rohkem losse inimese kohta ja Spiši kindlusevaremed on neist kahtlemata ühed muljetavaldavamad. Võimsa kindluse müüride vahelt naudime sealt avanevaid vaated ümbritsevatele aasadele ja lumiste tippudega Tatra mägedele.  

Õhtuks jõuame Košicesse, Slovakkia suuruselt teise linna. Jalutame mööda Slovakkia pikimat jalakäijate tänavat, melurohket Hlavná promenaadi, peatume laulva purskkaevu juures ja imetleme Košice linna uhkust, suursugust Püha Elisabethi katedraali.


6. päev

Bardejov, Tatra mäed, Dunajeci jõgi

Viimane päev viib meid Slovakkia kõige gootilikumasse linna. Külastame Bardejovi värviliste kaupmehemajadega ääristatud tänavaid ja munakivisillutisega turuplatsi ning imetleme linna keskaeseid kaitsemüüre ja neogooti stiilis Püha Egidiusi basiilikat, mille 11 puunikerdustega altarit kuuluvad õigusega Euroopa keskaegse kunsti parimate näidete hulka.  

Edasi sõidame Kõrg-Tatratesse, kus soovijatel on võimalik köisteel mäkke tõusta, et sealt avanevaid hunnituid vaateid nautida – kivised nõlvad, rohelusega kaetud orud ja kõikjal silmapiiri palistavad mäed.   

Õhtul jõuame imeilusa Dunajeci jõe äärde. Soovijatel on võimalik parvega mööda kõrgete kaljude ja metsadega ääristatud jõge sõita, et veel kord taamal kõrguvaid lumiseid mäetippe imetleda.  

Reisile paneb punkti Slovakkia rahvustoitude ja traditsioonilise muusikaga õhtusöök.


7. päev

Poola

Asume tagasi koduteele. Hilisõhtuks jõuame ööbimispaika Poolas.


8. päev

Poola Tallinn

Jätkame teekonda Poolas, kulgeme läbi naabermaade Leedu ja Läti ning olemegi tagasi kodus.

Slovakkia reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Neljapäevane programm Slovakkas: Bratislava, Košice, Banska Štiavnica, Bardejov, Čičmany, Demänovska koopad, Bojnice loss, Spiši varemed, Tatra mäed

Eestikeelsed linnaekskursioonid: Bratislava, Košice, Banska Štiavnica, Bardejov
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Reisikindlustus
Veinide degusteerimine:
täiskasvanu

19 €

laps kuni 17 a (k.a)

14 €

Pruulikoja külastus:
täiskasvanu

16 €

laps kuni 17 a (k.a)

14 €

Bojnice lossi külastus:
täiskasvanu

15 €

pensionär

12 €

laps kuni 17 a (k.a)

12 €

Demänovska koobaste külastus:
täiskasvanu

12 €

laps kuni 17 a (k.a)

8 €

Spiši varemete külastus:
täiskasvanu

15 €

pensionär

12 €

laps kuni 17 a (k.a)

12 €

Köisteega sõit Tatra mägedes (makstakse kohapeal)

22 €

Laevasõit Dunajeci jõel:

täiskasvanu

13 €

laps kuni 17 a (k.a)

11 €

Rahvuslik õhtusöök

26 €

Muuseumipiletid jms