58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

KVALITEEDISTANDARD SLOVEENIA REISIDELE

SLOVEENIA: bussireisid 2019. aastal:

9 päeva 4.12.05 al 339 €
9 päeva 20.28.07 al 339 €

9-päevane bussireis Sloveeniasse:
Ptuj, Ljubljana, Piran, Portorož, Bled,
Bohinji järv, Postojna koopad, Predjama ja Celje lossidSI_05_Postojna.jpg (97326 bytes)
Reisikava:


1. päev

Tallinn Poola

Läbime lõunanaabrid Läti ja Leedu ning jõuame reisi esimesse ööbimispaika Poolas.

2. päev

Poola Tšehhi Austria Sloveenia

Tänane sõit kulgeb läbi Poola, Tšehhi ja Austria ning päeva lõpuks jõuamegi kauaoodatud Sloveeniasse.

3. päev

Ptuj, turismitalu külastus, Celje loss

Alustame oma avastusretke Sloveenia kõige vanemast linnast Ptuj´st, mis oli asustatud juba kiviajal ja kus Vespasianus omal ajal Rooma keisriks kuulutati. Seetõttu peetakse Ptuj´d elavaks muuseumiks. Viinamarjaistandustest ümbritsetud linnake võlub nii oma looduse kui arhitektuuriga ja teilgi avaneb võimalus jalutada mööda iidseid tänavaid, et imetleda kuulsat Ptuj lossi, kloostreid ja galeriisid.

Pärast tegusat hommikut ootab meid ees külaskäik armsasse kohalikku turismitallu, kus lahke pererahvas pakub teile hoole ja armastusega vaaritatud ehtsat sloveeniapärast lõunasööki.

Õhtuks jõuame Sloveenia suuruselt kolmandasse linna Celjesse. Huvilistel on võimalik külastada keskaegse vanalinna kohal kõrguvat Celje lossi, mis on läbi ajaloo olnud üks Sloveenia suuremaid ja tähtsamaid kindlusi.

4. päev

Ljubljana, laevasõit, rahvuslik õhtusöök

Tänase päeva veedame Sloveenia pealinnas Ljubljanas, mille nimi tähendab tõlkes armastatut. Ja seda on see linn kahtlemata, nii sloveenlaste endi kui siit läbi rännanud külaliste poolt. Ljubljanas segunevad uus ja vana. Rooma-aegsed mälestised vahelduvad baroksete, renessanslike ja juugendstiilis hoonetega. Samal ajal kui linnas voolavat Ljubljanica jõge kaunistavad romantilised sillad, rohelusest pakatavad kaldapealsed ning mööda jõge triivivad lõbusõidupaadid. Soovijad saavad ainulaadse puidust lootsikuga mööda Ljubljanicat sõita ja linnaga vahelduvat maastikku imetleda.

Õhtul avaneb võimalus traditsioonilise Sloveenia muusika saatel kohalikke sööke ja jooke nautida ja miks mitte ka jalga keerutada.

5. päev

Postojna koopad ja Predjama loss, Štanjel, veinide degusteerimine

Varahommikul alustame sõitu kuulsatesse Postojna koobastesse. Kahe miljoni aasta vanused karstikoopad on ühed maailma suurimad. Jalutame mööda käikude, galeriide ja saalide labürinti, mille seinu ehivad miljonite aastate jooksul tekkinud stalagmiidid ja stalaktiidid.

Koobastest üksnes mõne kilomeetri kaugusel kaljujärsaku serval, idüllilise Lokva jõe kaldal asub teine tõeliselt imeline vaatamisväärsus – Predjama loss. Kaunis lubivalge renessanslik loss on ehitatud otse koopa suhu. Soovijatel on võimalik tutvuda lossi 800-aastase ajalooga ning tema kõige kuulsama omaniku, mässumeelse röövel-paruni Erazemi nutikates salakäikudes ja uhketes eluruumides ringi vaadata.

Pärastlõunal sõidame maalilisse Štanjeli külla – endisesse Vana-Rooma kindluslinna, mis kõrgub uhkelt mäenõlval. Pärast pikka ja meeleolukat päeva saavad soovijad end maitsvate suupistetega kostitada ja kohalikku veini degusteerida.

6. päev

Piran, Portorož, soolakaevanduse looduspark

Tänane päev viib meid Aadria mere kaldal asuvasse Piranisse. Kitsaste tänavatega keskaegne linn on tõeline vahemereäärne pärl. Piran oli pikalt veneetslaste võimu all ja poolsaarel asuvat linna peetaksegi Veneetsiale äärmiselt sarnaseks. Jalutame mööda Pirani kauneid tänavaid ja naudime mägedele vastukaaluks värskendavat Vahemere õhku.

Pärastlõunal sõidame edasi Portoroži – itaalia keeles Portorosesse ehk Rooside Sadamasse. Piranile sarnanev itaaliapärane linn on tuntud sajanditepikkuste spaatraditsioonide, helesinise mere ja valgete liivarandade poolest. Kes soovib, võib seada end kuumale liivale päikest ja rannamõnusid nautima või külastada soolakaevanduse loodusparki.

7. päev

Bled, Bohinji järv, Alpid

Viimasel päeval viib teekond meid järveäärsesse alpilinna Bledi. Hingematvate loodusvaadetega linna peetakse üheks Alpide ilusamaks kuurortiks. Tervistav õhk ja aastaringselt soe termaaljärv meelitavad siia külalisi kõigist maailma paigust. Järve keskel saarekesel asub ainulaadne Neitsi Maarjale pühendatud kirik, mida ümbritsev romantiline õhkkond teeb sellest Sloveenia noorpaaride lemmiku ja Bledist ühe enim pildistatud järve maailmas. Soovijatel on võimalik mööda peegelsiledat järvevett paadiga saarele sõita ning oma silmaga müstilist kirikut ja taamal kõrguvaid mägesid imetleda.

Blediga hüvasti jätnud, sõidame Sloveenia suurima alpijärve Bohinji äärde. Rahulik ja looduslähedane piirkond on hea koht tutvumaks Sloveenia idüllilise külaeluga. Soovijatel on võimalik funikulööriga mäetippudele lähemale sõita ja koguni 1500 m kõrguselt ümbritsevaid loodusvaateid nautida.

8. päev

Sloveenia Austria Tšehhi Poola

Jätame selleks korraks Sloveeniaga hüvasti ja asume tagasi koduteele. Hilisõhtuks jõuame ööbimispaika Poolas.

9. päev

Poola Tallinn

Jätkame teekonda Poolas, kulgeme läbi naabermaade Leedu ja Läti ning olemegi tagasi kodus.

Sloveenia reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Sloveenias: Ptuj, Ljubljana, Piran, Portorož, Bled, Bohinji järv, Postojna koopad, Predjama ja Celje lossid

Eestikeelsed linnaekskursioonid: Ptuj, Ljubljana, Piran
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Reisikindlustus
Õhtusöök folklooriprogrammiga:

meeldis 94 %*

täiskasvanu

33 €

laps kuni 12 a (k.a)

24 €

Turismitalu külastus lõunasöögiga:

meeldis 100 %*

täiskasvanu

26 €

laps kuni 12 a (k.a)

16 €

Postojna koobaste ja Predjama lossi külastus:

meeldis 100 %*

täiskasvanu

39 €

laps kuni 12 a (k.a)

29 €

(üli)õpilane 1325 a (k.a)

33 €

Veinide degusteerimine:

meeldis 100 %*

täiskasvanu

17 €

laps kuni 17 a (k.a)

12 €

Soolakaevanduse looduspargi külastus:

meeldis 91 %*

täiskasvanu

14 €

laps kuni 17 a (k.a), pensionär

12 €

Laevasõit Ljubljanas:

12,50 €

meeldis 100 %*

Celje lossi külastus:

11 €

meeldis 100 %*

Bledi saare ja kiriku külastus:

meeldis 100 %*

täiskasvanu

21 €

laps kuni 12 a (k.a)

15 €

õpilane 1317 a (k.a)

19 €

Funikulööriga sõit Alpides:

meeldis 100 %*

täiskasvanu

25 €

laps kuni 12 a (k.a)

14 €

õpilane 1317 a (k. a) 22 €
pensionär 22 €
Muuseumipiletid jms

*Osa ürituses osalejatest, kellele see üritus meeldis. Arvutatud reisijate tagasisidelehtede alusel.