58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

POOLA: bussireisid 2018. a:

7 päeva

17.23.09

al 229 €

7-päevane bussireis Põhja-Poola:
Varssavi, Pozna
ń, Toruń, Chełmno,
Sopot, Gdańsk, Frombork, Olsztyn,
Malborki kindlus, Rogalini loss

Varssavi

Zurek

PierogiPoznan

Torun

Torun

Sopot

Gdansk

Gdansk

Gdansk

Malbork

Olsztyn

Masuuria


Reisikava:


1. päev

Tallinn Poola

Varahommikul jätame kodukese selja taha ja vurame läbi väikeste naabermaade Läti ja Leedu kuni meie esimese öömajani Poolas, bussinina suunaga pealinna poole.


2. päev

Varssavi

Poola pealinna Varssaviga tutvumine aitab meil mõista kogu selle riigi ja rahva olemust. See on legendaarne fööniks-linn, mille keskaegne vanalinn on vaid 60 aastat vana. Muuhulgas saate näha nii Stalini kingitust – kultuuri ja teaduste paleed – kui puslele sarnanevat kuningalossi, kust alates 16. sajandist iseseisva Poola üle valitseti. Poola toitu, mis on siinsete inimeste sõnul hea siis, kui seda on palju, saavad soovijad Varssavi-päeval ühise laua taga maitsta.


3. päev

Rogalini loss, Poznań

Ees ootab Lääne-Poola – riigi esimeste pealinnade piirkond, mille linnu ühendab Warta jõgi. Esiti külastame üht Poola barokkarhitektuuri suursugust meistriteost Rogalini lossi, kus põlvkondade kaupa elas Poola viimase pagenduses presidendi Raczyński aadlipere. Edasi viib meie teekond Suur-Poola keskusesse Poznańisse, kus religioon ja teadus kokku saavad. Johannes Paulus II sõnul „Poola algas siin“ – just siin võttis Poola 10. sajandil ametlikult vastu ristiusu ja temast sai tuleriitadeta maa. Saate jalutada Poznańi linna vanimas osas, mis, nagu iidne Pariis, kahe vee vahel saarel asub, kroonitud katedraali ja ääristatud renessansliku vanalinnaga, ning austust avaldada Poola esimestele kuningatele.


4. päev

Toruń, Chełmno

Täna jõuame Põhja-Poolasse ja oleme tagasi Visla kaldail, kus külastame kaht vana Hansalinna. Hommikul alustame planeetide uurija Koperniku sünnipaiga Toruńiga, mille keskaegset gooti vanalinna on nimetatud ka üheks Poola seitsmest maailmaimest. Teil on võimalus avastada punasest tellisest ehitatud sõjast pääsenud vanalinna, kus teie teele jääb nii maailma 30 kaunima hoone sekka loetud võimas raekoda, uhked kindlusmüürid, peakirik kui ka Koperniku sünnimaja. Toruńist edasi Chełmnosse astudes, vahetame ühe muinasjutu teise vastu. Väike vana kaubanduskeskus, mis on Rooma linna kombel rajatud seitsmele künkale, avab meile oma imelise vanalinna, kus saate imetleda arhitektuuri, mis on Chełmnole hüüdnimedeks andnud Põhja Krakov ning Poola Carcassonne ning üle lugeda tema lugematud keskaegsed kirikud, kus peituvast püha Valentini reliikviast tuleneb hüüdnimi armastajate linn.


5. päev

Sopot, Gdańsk

Sel päeval tõuseme kõrgemale põhja, kus oleme terve päeva ümbritsetud veest – paikades, kus Poola suurim jõgi Visla kohtub merega. Alustuseks Sopot, mis on paljude eestlaste mällu jäänud oma rahvusvahelise laulufestivaliga, kust Anne Veski ja Jaak Joalagi auhindu kogunud. Siin näete nii Läänemere uhkemaid „suvilaid“, kaasaegset kunsti- ja kultuurihoonestust kui ka Euroopa pikimat puumuuli. Soovijad jõuavad varbadki vette pista. Päeva teine pool möödub Poola suurimas meresadamas Gdańskis, mida nimetatakse Poola väravaks merele. Saate astuda Poola esimese vürsti Mieszko I jälgedes mööda Läänemere kaunimaks linnaks nimetatud vanalinna tänavaid, puhata jalga Gdański vanasadama keskaegsete hoonete varjus ning süüdata küünal maailma suurimas punastest tellistest kirikus.


6. päev

Malborki kindlus, Frombork, Olsztyn

Täna alustame suurimast telliskindlusest ning suurimast gooti kindlusest maailmas – Malbork, mille ehitamisele kulus üle miljoni kivi ja ligi 230 aastat. Kohalik giid viib teid läbi Saksa ordu peakorteri, mille viimane oma alade kaitseks ehitas. Oma Poola-retke viimaseks vaatuseks suundume Kirde-Poolasse Warmia-Masuuriasse, mida tema lugematute järvede, küngaste ja metsamassiividega nimetatakse Poola rohelisteks kopsudeks. Esiti astume Visla laguunis asuvasse Fromborki, mille hüüdnime Warmia pärl õigustab juba ainuüksi tohutu Neitsi Maarja katedraal vanalinnakünkal. Seejärel suundume vojevoodkonna keskusesse Olsztynisse, kus saate oma käega katsuda ordulinnust, millest linnajuht Kopernik 16. sajandil ordule vastupanu organiseeris.


7. päev

Masuuria,

Poola Tallinn

Kuna asume keset kanalite, kanuuteede ning 2000 järvega tuntud Poola rohelisi kopse, on soovijail võimalus hommikul osaleda pisikesel paadiretkel. Seejärel alustame koduteed ning, sõitnud reisimuljeid seedides läbi kahe lõunanaabri, jõuame õhtuks Eestimaa pinnale.

Poola reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Poolas: Varssavi, Poznań, Rogalin, Toruń, Chełmno, Sopot, Gdańsk, Malborki kindlus, Frombork, Olsztyn

Eestikeelsed linnaekskursioonid
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Reisikindlustus
Õhtusöök folklooriprogrammiga:

meeldis 91 %*

täiskasvanu

30 €

laps kuni 11 a (k.a)

15 €

Rogalini lossi külastus:

meeldis 98 %*

täiskasvanu

12 €

laps kuni 14 a (k.a)

9 €

Laevasõit Gdańskis Motława jõel:

13 €

meeldis 91 %*

Malborki kindluse külastus:

meeldis 99 %*

täiskasvanu

16 €

laps kuni 14 a (k.a)

13 €

Laevasõit Masuuria järvel:

12 €

meeldis 92 %*

Muuseumipiletid jms
*Osa ürituses osalejatest, kellele see üritus meeldis. Arvutatud reisijate tagasisidelehtede alusel.