58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

LEEDU: bussireisid

2018. a reiside müük algab novembris

5-päevane bussireis Leedumaale:
Vilnius, Kaunas, Klaip
ėda, Ristimägi, Kura säär, Kernavė,
Trakai ja Raudondvarise lossid

Reisikava:

1. päev

Tallinn Leedu,
Pakruojise mõis, Ristimägi

Hommikul lahkume Tallinnast ja jõuame juba lõunaks Leedumaale. Alustame Leedu avastamist imekaunist Pakruojise mõisakompleksi elavast muuseumist. Läheme külla kohalikule õllepruulijale, et laulu ja nalja saatel õlletootmise kiivalt hoitud saladusi õppida ja kohalikke õllesorte mekkida. „Külas õllepruulijal” on muide leedukate endi seas valitud 2015. aasta üheks parimaks gastronoomiaprogrammiks. Hiljem saab romantilises mõisapargis jalutada ja leiba luusse lasta.

Pärastlõunal sõidame kuulsale Ristimäele. Tänapäeval pea 50 000 ristiga kaetud mäge on proovitud mitmeid kordi hävitada – riste põletades, maha mattes, vanarauaks viies ja isegi buldooseriga puruks sõites. Sellegipoolest on iga hävitatud risti asemele kohe uus ilmunud. Tänini on palveränduritel ja külastajatel kombeks oma rist maha jätta – kas või kahest puupilpast meisterdatuna. 


2. päev

Kura säär, Klaipėda

Teine päev viib meid avastama Kura säärt – UNESCO maailmapärandisse kantud kitsukest maariba, mida katavad Läänemere suurimad liivaluited. Nn surnud luited peidavad liiva alla mattunud külasid, mille elanikud on olnud aegade jooksul sunnitud üha ühest kohast teise kolima. Lõunaks jõuame kuulsate kunstnike ja kirjanike armastatud suvituspaika Nidasse, et jalutada mööda piirkonna kauneimat rannikut ning ilusa ilmaga ehk ka siidpehmel liival päikest võtta.

Pärastlõunal viib praam meid Klaipėdasse – rikkaliku ajalooga laheäärsesse sadamalinna, mis võlub oma armsate paadisildade ja hubase vanalinnaga.


3. päev

Raudondvarise loss, Kaunas

Alustame päeva Raudondvarise lossi külastusega, mis on aegade jooksul peavarju pakkunud nii ristisõdijatele, Poola kuningatele, Saksa keisririigi valitsejatele kui ka üliõpilastele ja lastekodu lastele.

Raudondvarise sadamast viib laev meid mööda looduskaunist Nemunase jõge edasi Kaunasesse. Lisaks kaunile loodusele on sellel linnal veel muudki pakkuda – endise Hansalinnana võlub ta oma hästi säilinud keskaegse vanalinnaga ning Euroopa kultuuripärandisse kantud sõdadevahelise arhitektuuriga. Pärast eksursiooni tasub ka mõnes muuseumis ära käia. Avastage Leedu kuulsaima kunstniku Čiurlionise ainulaadset loomingut, mis ühendab maalikunsti ja muusikat, või piiluge müstikasse maailma ainsas kuradite muuseumis.


4. päev

Kernavė, Vilnius

Sõidame Leedu Troojaks kutsutud Kernavėsse, kus asus keskaja tähtsaim linnus ja Leedu esimene pealinn. Tegemist on ühe vanima asustatud piirkonnaga Leedus, mille vanimad leiud pärinevad juba kiviajast. Ümberkaudsel puutumata kuppelmaastikul promeneerides võib end hõlpsasti mistahes iidsesse ajastusse kujutleda. Edasi viib tee meid Vilniusesse. Barokne vanalinn ja uhked kirikud rõõmustavad kindlasti arhitektuurihuvilisi, samal ajal kui Leedu Montmartre’iks peetud Užupise Vabariik pakub silmailu boheemlasliku tänavapildi ja omanäoliste kunstinäitustega. Õhtul laseme rahvusliku muusika ja tantsude saatel hea maitsta kohalikul toidul.


5. päev

Trakai loss; Leedu Tallinn

Viimane päev viib meid kuulsasse Trakaisse. Viiest järvest ümbritsetuna on linn pea täielikult veele rajatud. Saarele ehitatud muinasjutuline Trakai loss on tõeline Leedu visiitkaart. Punastest kividest keskaegne kindlusehoone on seest sama uhke kui väljast ning seda ümbritsev romantiline õhkkond on just kui loodud balleti- ja teatrietenduste taustaks. Priimabaleriin Maia Plissetskaja on kunagi öelnud, et kui kusagil maa peal üldse on paradiis, siis on see siin, Trakais.

Veel viimane jalutuskäik imeliste järvede kallastel ja jätamegi Leeduga hüvasti.
  

Reisid Leetu: Bohemian Travel'i kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Leedus: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Ristimägi, Kura säär, Kernavė, Raudondvarise ja Trakai lossid

Eestikeelsed linnaekskursioonid
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Reisikindlustus

Pakruojise mõisa ajaloolise pruulikoja külastus õlledegusteerimise ja lõunasöögiga

22 €

(lastele pakutakse õlle asemel kalja)
Laevasõit Nemunase jõel:
täiskasvanu

12,50 €

laps kuni 11 a (k.a)

9 €

Raudondvarise lossi külastus:

5 €

Trakai lossi külastus:
täiskasvanu

12 €

laps kuni 17 a (k.a)

9 €

Õhtusöök folklooriprogrammiga:
täiskasvanu

25 €

laps kuni 11 a (k.a)

20 €

Praamipilet Kura säärele,
edasi-tagasi (makstakse kohapeal):

2 €

Pääs surnud luidetele (makstakse kohapeal):

2 €

Muuseumipiletid jms