58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

VALGEVENE: bussireisid 2020. a

7 päeva

1.7.06

al 209 €

+ viisa

7 päeva

18.24.07

al 249 €

+ viisa

7-päevane bussireis Valgevenesse:
Minsk, Hrodna, Miri ja Niasvi
ži lossid,
Belove
žje ürgmets, Dudutki vabaõhumuuseum

 
Reisikava:

1. päev

Tallinn Valgevene

Varahommikul lahkume Tallinnast, läbime Läti ja Leedu ning õhtuks jõuame hotelli Hrodna kandis.


2. päev

Hrodna, Augustówi kanal

Alustame Valgevene avastamist Poola ja Leedu piiri lähistel asuvast Hrodnast. Pika ajaloo ja eri kultuuride mõjul on Nemunase kallastele rajatud Hrodnast saanud üks Valgevene kauneima arhitektuuriga linnu, mille imekombel säilinud võimsad linnamüürid, keskaegne kindlus, kaunid kirikud ja ajalooline vanalinn on terves riigis ainulaadsed.

Pärastlõunal külastame Hrodna piirkonna üht suurimat vaatamisväärsust – Augustowi kanalit, mille sarnaseid hüdroinseneeria saavutusi on maailmas kokku üksnes kolm. Soovijaid ootab ees laevasõit kanalil.

3. päev

Belovežje ürgmets

Tänase päeva veedame Valgevene lummavas looduses. Sõidame Belovežje ürgmetsa, suurimasse järelejäänud ossa varem kogu Euroopat katnud hiiglaslikust ürgmetsast, mille puutumata looduses elab pea tuhat kaitse all olevat pürga ehk Euroopa piisonit ja palju teisi haruldasi loomi, kellest mõnda õnnestub teil kindlasti kohata.

Soovijatel on võimalik tutvuda kohalike puskari valmistamise tehnoloogiatega ja maitsta ehtsat vana kombe kohaselt valmistatud puštšankat.

4. päev

Miri ja Niasviži lossid

Sõidame UNESCO pärandisse kantud Miri lossi, mida loetakse üheks seitsmest „Valgevene imest“. Loss asub maalilise järve kaldal ning on ümbritsetud parkide ja rohelusega. Muljetavaldav kooslus gooti, renessansi ja baroki elementidest teeb Miri lossist ainulaadse näite sajandite jooksul muutunud Kesk-Euroopa arhitektuurist.

Edasi liigume Uša jõe kaldal asuvasse Niasviži lossi. Igast küljest vallikraavidega piiratud võimas kindlus peidab endas sadu ruume, kambreid ja muinasjutulisi ballisaale – Kuldne saal, Kuninganna saal, Hetmanide saal, Rüütlite saal, Marmorsaal... Ainsaks alaliseks elanikuks kogu selle ilu keskel olevat legendi järgi Must Daam, kuulsa Radziwillide perekonna tütar, kes kord keelatud armastuse tõttu õnnetu lõpu leidis.

5. päev

Dudutki vabaõhumuuseum

Täna külastame põldude ja metsade keskel asuvat Dudutki vabaõhumuuseumit, et saada aimu Valgevene maa- ja külaelust. Saate proovida kohalikus piirituskojas aetud „legaalset“ samakat ja juustukojas valmistatud traditsioonilist juustu, vaadata, kuidas töötavad pottsepad, puusepad ja kangakudujad, imetleda tuuleveskit ja külastada puukirikut.  

Edasi sõidame mõnda väikelinna, et uurida, kuidas inimesed päriselt elavad. Hoolimata sellest, et Minski Iseseisvuse väljakul seisab endiselt hiiglaslik Lenini kuju ja Iseseisvuse puiesteel töötab KGB peakontor, on just väikelinnades seisma jäänud aeg muutnud nad otse kui elavaks nõukogude aja muuseumiks.

6. päev

Minsk

Suundume pealinna Minski, mille linnapilt on omanäoline segu stalinistlikest hoonetest ja vähemalt sama suurejoonelisest modernsest arhitektuurist, mille sümboliks on kahtlemata 74 meetri kõrgune Valgevene Rahvusraamatukogu – kosmosestiilis hoone, mis meenutab päevasel ajal hiiglaslikku teemanti ja õhtul tuledesäras diskokera.

Jalutame mööda Euroopa pikimat avenüüd – 15 km pikkust Iseseisvuse puiesteed ja avastame Minski euroopalikku külge koos kohvikute, butiikide ja restoranidega.

Õhtu saabudes seame sammud Valgevene köögiga restorani, et elava muusika saatel rikkalikult einestada.

7. päev

Valgevene Tallinn

Jätame selleks korraks Valgevenega hüvasti. Sõidame tagasi sama teed mööda ning õhtul jõuame Tallinnasse.
   

Leedu reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Valgevenes: Minsk, Hrodna, Miri ja Niasviži lossid, Belovežje ürgmets, Dudutki vabaõhumuuseum

Eestikeelsed linnaekskursioonid: Minsk, Hrodna; eestikeelne ekskursioon Belovežjes
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Viisa

20 €

Reisikindlustus
Belovežje loodusmuuseumi ja metsa loomaaia külastus:
täiskasvanu

10 €

laps kuni 17 a (k.a)

8 €

Laevasõit Augustowi kanalil

12 €

Miri lossi külastus:
täiskasvanu

12 €

laps kuni 17 a (k.a); tudeng

8 €

Niasviži lossi külastus:
täiskasvanu

12 €

laps kuni 17 a (k.a); tudeng

8 €

Dudutki vabaõhumuuseumi külastus:
täiskasvanu

15 €

laps kuni 17 a (k.a)

13 €

Rahvuslik õhtusöök Minskis

28 €

Lõunasöök Belovežjes

12 €

Lõunasöök Miris

10 €

Lõunasöök Dudutki vabaõhumuuseumis

10 €